Komunikat Wójta Gminy Sztutowo


Szanowni Państwo,

Zacząłem tak oficjalnie, gdyż sytuacja jest naprawdę poważna. O tym co się dzisiaj dzieje kolejne pokolenia będą się uczyły w szkole. Pandemia koronawirusa opanowała świat. To nie tylko nasz problem, to problem całej ludzkości, wszystkich kontynentów.

Dziwna jest sytuacja. Za wyjście z domu niektórzy z nas zostaną ukarani mandatem nawet do 30.000 zł. Nie możemy pójść do lekarza rodzinnego, do fryzjera, do urzędu. Zakupy robimy szybko, odgrodzeni od siebie nawzajem i zachowując środki bezpieczeństwa. Sądy nie pracują, a nauczyciele zaczęli uczyć na odległość. To wszystko profilaktyka.

Zamiast biec musimy się zatrzymać. Zamiast budować relacje biznesowe, karierę zawodową musimy spędzać czas z bliskimi, z najbliższymi, z rodziną. Nie ma spotkań towarzyskich, dzieci nie mogą się wspólnie bawić, nawet uczyć się wspólnie nie można. Brakuje nam tego. Brakuje nam pracy, szkoły, bycia społecznością.

Co nam zostaje? Komputer, telewizja, Internet i tworzenie rodziny i domu. Co możemy robić w tym czasie? Zasada jest jedna – wszystko- byle w domu. Myjemy ręce i obserwujemy swój stan zdrowia. My jesteśmy w komfortowej sytuacji możemy, wyjść na ogródek, na spacer tak by nie mieć kontaktu z drugim człowiekiem. To jest trudne w dużym mieście. Dbajmy o nasze rodziny, wszyscy musimy starać się by te kilka osób, które kochamy czuły się dobrze. Czasem to bardzo trudne, czasem nerwy biorą górę, ale to bardzo ważne. Nie wiemy kiedy sytuacja zostanie opanowana ale wiemy, że na pewno zostanie! To dla nas czas próby ale razem damy radę.

Jesteśmy po to by Wam pomóc, by Was wspierać. Już myślimy nad sposobem pomocy przedsiębiorcom, którzy w tym momencie nie mogą prowadzić działalności, osobom, które nie mogą pracować i nie otrzymują pełnego wynagrodzenia. Wszystkim, którym ta pomoc będzie potrzebna. To jest najważniejsze i to jest naszym priorytetem!

Każdy kto potrzebuje wsparcia i pomocy proszony jest o kontakt gops@gops-sztutowo.pl, telefon 55 247 71 09‬

Mamy grono wolontariuszy, którzy chcą pomagać. Każdy może pomóc, jeśli chce. Uruchamiamy specjalny adres mailowy sztutoworazem@gmail.com. Tam można uzyskać pomoc psychologiczną, wiedzę a także zwyczajnie zwierzyć się. To taka skrzynka zaufania. Jesteśmy tam anonimowi. Wolontariusze udostępniają też swoje numery telefonu jeżeli ktoś potrzebuje zwyczajnie porozmawiać, gdyż to jest teraz bardzo potrzebne. Można dzwonić np. pod numer ‪605 126 121‬ lub wysłać sms – oddzownimy. Każdy kto chce podać swój telefon, odpisywać na maile, by wspierać innych jest proszony o kontakt z nami. Każdy może pomóc. Pamiętajcie RAZEM DAMY RADĘ!

Razem damy radę
Robert Zieliński
Wójt Gminy Sztutowo
Tel. 603 562 507

 

  • 22 marca 2020

    Mam pytanie Panie Wójcie .Nie którzy zapłacili podatki od nieruchomości pod działalność gospodarczą a mają oficjalny zakaz prowadzenia tej działalności . To co Gmina będzie zwracać pieniądze .Zastanawiał się pan już nad tym

    3
    1
    Odpowiedz
Twój adres IP to:   3.227.240.72
Twój HOST to:   ec2-3-227-240-72.compute-1.amazonaws.com

 

Dodaj komentarz

Pola wymagane, sa oznaczone symbolem *

*

code