Remanenty ubiegłego weekendu

Nie udało się seniorom Omida Hemako Sztutowo powtórzyć wygranej sprzed roku i po raz trzeci w historii występów, sięgnąć po tytuł najlepszej drużyny w turnieju Pomorski Futbol Cup rozgrywanym w w22 dniach 16-18 grudnia w Przodkowie.

Zmagania grupowe hemako zaczęło już w piątkowy wieczór, gdzie przyszło im zmierzyć się z Budmaxem Przodkowo (0:0), Maniarą Gdańsk (0:0), Halą Przodkowo (0:1), Sajmonem Nowy Dwór Gdański (2:0, 2x Kreft) oraz Old Kowales (4:0, 2  x Kreft, Daniluk oraz Ziarko).

8 punktów dało drużynie drugie miejsce w grupie oraz awans do niedzielnej fazy pucharowej gdzie w 1/16 mieli zmierzyć się z Centrum Pelplin, które jednak nie pojawiło się na przodkowskim parkiecie, oddając mecz walkowerem i dając sztutowskiej drużynie awans do 1/8 gdzie czekał na nich Vamos Gdańsk. W tym wyrównanym i w ocenie zawodników najtrudniejszym meczu zwyciężyli 3:2 po bramkach Friszkemuta, Ziarki oraz Krefta. Znany z plażowych potyczek Wodomex Bojano był przeciwnikiem w ćwierćfinale i tym razem nasi zawodnicy byli górą wygrywając pewnie 3:0 (Kozakiewicz, Ziarko, Kreft). Pełen dramaturgii okazał się mecz półfinałowy z Niewidomi Kielce, kiedy to Hemako wyrównało na 1:1 za sprawą Krefta na 3 sekundy przed końcową syreną. Ostatecznie półfinał wygrany po pewnie wykonanych rzutach karnych, co daje nam awans do finału, gdzie o główne trofeum walczyli z drużyną Doner King Zblewo. Mimo dobrego meczu i wielu okazji do zdobycia bramki, podmęczone Hemako przegrywa 0:1 i to przeciwnikom przypada tytuł najlepszej drużyny w 2016 roku, a sztutowianie kończą piłkarski maraton na drugim miejscu.

  • Na pocieszenie MVP turnieju został Patryk Ziarko. Zagraliśmy w składzie:
    Marcin Wolski, Maciej Daniluk, Paweł Friszkemut, Dawid Kiełczyński, Marek Kozakiewicz, Mikołaj Kreft oraz Patryk Ziarko. 

To już ostatni sportowy akcent wspólnego projektu z Omidą na 2016 rok. To pierwszy rok współpracy z Omidą, dzięki której drużyna Hemako mogła wystąpić w wielu turniejach z najważniejszym wyjazdem na czele, na Euro Winners Beach Soccer Cup 2016, który odbywał się na dalekiej Sycylii. Dzięki temu wyjazdowi drużyna ze Sztutowa może poszczycić się mianem pierwszej szesnastki Europy drużyn klubowych beach soccer. Zarząd oraz zawodnicy dziękują Firmie Omida za owocną współpracę w roku 2016 i pełni optymizmu spoglądają wspólnie w nadchodzący rok 2017.

autor: Marcin Wolski
Henryk Kuczma

 

 
Twój adres IP to:   3.236.8.46
Twój HOST to:   ec2-3-236-8-46.compute-1.amazonaws.com

 

Dodaj komentarz

Pola wymagane, sa oznaczone symbolem *

*

code