Spotkania ws. lokalizacji nowego cmentarza w Sztutowie


Na stronie FaceBook naszego wójta Roberta Zielińskiego pojawił się wpis informujący o organizowanym spotkaniu z radnymi odnośnie lokalizacji nowego cmentarza w Sztutowie.

Z wpisu możemy się również dowiedzieć, że proponowane jest spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami naszej gminy.

Stało się! Temat cmentarza w końcu ruszył z miejsca i ma się ku końcowi, gdyż stanowi on dość poważny problem dla naszych mieszkańców.

Dobrze się dzieje, że obecna władza liczy się z opinią mieszkańców i zorganizuje takie spotkanie. Konsultacje społeczne są po to, aby rozwiązywać sytuacje sporne i wybierać najkorzystniejsze rozwiązania, jak również wyjaśniać oponentom, że czasami nie ma możliwości, aby zadowolić wszystkich.

Doczekaliśmy się władzy nie stroniącej od mieszkańców i liczącej się z ich opinią.

O proponowanym terminie i miejscu poinformuję Państwa w osobnym wpisie.

A oto wspomniany wpis:

„Przed nami trudny luty. Między wieloma sprawami tematy związane z ustaleniem lokalizacji cmentarza. Mam już prawie pełną informację na temat różnych wariantów. Okazało się to nieco bardziej skomplikowane niż się na początku wydawało. Temat jest trudny, ale bardzo ważny dla wszystkich mieszkańców. Odbyło się w tym temacie już wiele rozmów, ustaleń, spotkań. Kto chciał w nich brać udział to brał. Moje drzwi są otwarte a numer telefonu zna każdy i wiele osób korzysta z tego. Jutro ostatecznie spotykam się z księdzem, w środę z sołtysami (ustalimy termin spotkania z mieszkańcami Gminy, jednego dla wszystkich mieszkańców gminy, chciałbym, aby spotkanie konsultacyjne odbyło się w przyszłym tygodniu ), a w czwartek z Radnymi.

Na spotkaniu konsultacyjnym z mieszkańcami Gminy chciałbym omówić, tak jak wspominałem w moim rocznym podsumowaniu, lokalizację cmentarza przy Muzeum Stutthof, lokalizację cmentarza między Kątami Rybackimi a Sztutowem w lesie, rozbudowę obecnego parafialnego cmentarza oraz nową propozycję lokalizacji cmentarza.
Liczę, że na tym spotkaniu konsulacyjnym będzie duża frekwencja. Liczę na Waszą obecność.

Oczywiście zapraszam wszystkich na dyżur wójta tradycyjnie w każdą środę w godzinach 15:30 – 17:00.

Serdecznie pozdrawiam
Wójt Gminy Sztutowo
Robert Zieliński
603 562 507”

 

 • 12 lutego 2020

  A wiecie Państwo co to za lokalizacja? Działki tuż przy szkole i orliku. Naprawdę super miejsce, środek miejscowości. Tu jeż nie chodzi o zadowolenie oponentów jak pisze autor, ale przyszłość miejscowości, która z taką lokalizacją cmentarza jest już chyba wyjaśniona.

  2
  1
  Odpowiedz
  • 12 lutego 2020

   Może warto przyjść po prostu na spotkanie i się dowiedzieć? To tylko tydzień

   8
   2
   Odpowiedz
  • 12 lutego 2020

   Po to właśnie jest to spotkanie, abyś mógł wyrazić swoją opinię i być może pomógł w osiągnięciu porozumienia. Konsultacje społeczne temu właśnie służą.
   Pisanie swoich żali na łamach internetu nie przyniesie żadnych korzyści, chyba, że ktoś chce, aby wynik był niekorzystny dla niego, co da mu „paliwo” do osobistej frustracji oraz wylewania swoich negatywnych emocji w kierunku rządzących (nieważne, kim oni są).
   To się nazywa ferment, skąd do hejtu już naprawdę nie daleko.

   10
   8
   Odpowiedz
 • 12 lutego 2020

  Bo na sztutowo.com panuje ciągła gloryfikacja byłego wójta Pana Jakuba Farinade…nie mam nic do tego Pana, wójtem był krótko, szansy nie dali mu mieszkańcy, ale od tej ciągłej wazeliny idzie się poślizgnąć.

  10
  34
  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020

  Nie mam Facebooka!

  1
  11
  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020

  A Igorek zupełnie inaczej przedstawia rzeczywistość. Niczym TVP Info

  12
  41
  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020

  A konkurencyjna gadzinówka wypisywała o tajnych spotkaniach wójta z radnymi xd

  13
  37
  Odpowiedz
Twój adres IP to:   44.210.77.73
Twój HOST to:   ec2-44-210-77-73.compute-1.amazonaws.com

 

Dodaj komentarz

Pola wymagane, sa oznaczone symbolem *

*

code