Spotkanie z latawcami – 2-3 wrzesień


Spotkanie miłośników latawców

„Kiteweekend” to impreza miłośników latawców z całej Polski, którzy zaprezentują latające konstrukcje różnego typu.

Będzie można podziwiać latawce skrzynkowe, wirujące rotory i turbiny oraz wyjątkowo widowiskowe latawce pokazowe – ogromne, dochodzące do kilkunastu metrów postacie.

Bajecznie kolorowe unoszące się nad plażą ryby, ośmiornice i inne morskie stwory, a także bohaterowie bajek – to nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych.

Warto dodać, że wiele modeli zostało zaprojektowanych i wykonanych przez uczestników. Nierzadko są to unikatowe konstrukcje wymagające ogromnego nakładu pracy.

 

 


Symbol wakacji, beztroski i wolności

Latawiec ma jednoznacznie pozytywne konotacje, kojarzy się bardzo przyjaźnie. Przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa, kiedy razem z dziadkiem albo tatą składało się latawiec z szarego papieru i listewek.
Dzisiaj technika poszła na tyle do przodu, że latawce wykonuje się z ultra lekkich, a przy tym wytrzymałych materiałów, wykorzystując najnowsze technologie zapoczątkowane np. przez NASA.
Projektowanie tych latających konstrukcji wymaga z jednej strony wiedzy i doświadczenia, a z drugiej profesjonalnych narzędzi wykorzystywanych w architekturze czy projektowaniu maszyn. A wszystko po to, żeby w niebo wzbił się bajecznie kolorowy „symbol wolności”.
Kolorowe animacje, zabawy, maskotki, turnieje i warsztaty zapewni uczestnikom Fabryka Działań

Fundacja Strefa Mocy ze Sztutowa

Organizatorem wydarzenia jest sztutowska Fundacja Strefa Mocy, która od blisko 10 lat promuje latawce, jako sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Organizując warsztaty, pokazy, zawody latawcowe w całej Polsce fundacja udowadnia, że latawce, i te proste papierowe, i te ogromne, i te do kitesurfingu są świetną alternatywą dla wszechogarniających ekranów telefonów i komputerów.
Poza tym Fundacja Strefa Mocy prowadzi działalność charytatywną, organizując dożywianie dzieci w szkołach czy prowadząc zajęcia w Placówkach Wsparcia Dziennego dla najmłodszych czy Klubach Seniora oraz zapewniając rehabilitację w domach osób najbardziej potrzebujących. FSM jest także operatorem środków z pomorskiego Funduszu Akumulator Społeczny. Środki z funduszu wspierają lokale inicjatywy aktywnych grup mieszkańców. Dzięki temu w ostatnich latach na terenie powiatu nowodworskiego odbywają się bardzo ciekawe wydarzenia, warsztaty czy wspólne przedsięwzięcia.

Program wydarzenia

  • Pokaz latawców
  • Warsztaty latawcowe –  latawce do pokolorowania i złożenia – własnoręcznie będzie można stworzyć latającą konstrukcję i wypuścić ją nad plażą
  • Mini kursy sterowania latawców powerkite – będzie można poczuć moc wiatru
  • Animacje dla dzieci: maskotki, szczudlarze, malowanie twarzy, bańki mydlane, balony, konkursy wiedzy o latawcach
  • Warsztaty kreatywne – malowanie na kamieniach, plażowe graffiti
  • Gry rodzinne – boule, narty drużynowe, przeciąganie liny, rzucanie podkowami, budowanie wieży z megaklocków – nagrody niespodzianki
  • Atrakcje pompowane – skakaniec, zjeżdżalnia
  • Pokazy ratownictwa morskiego – sprzęt ratowniczy, akcja na morzu
  • Pokazy i warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej – resuscytacja z fantomem, opatrywanie ran, nauka pozycji bocznej bezpiecznej
  • Dodatkowo w sobotę wieczorem na plaży w Sztutowie odbędą się pokazy z ogniem – fireshow i koncert bębniarzy

Nadmorska plaża to najlepsze miejsce do puszczania latawców. Duża przestrzeń i równomiernie wiejący wiatr dają możliwość zaprezentowania najróżniejszych modeli latających.

Impreza odbędzie się przy wsparciu gminy Sztutowo oraz środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Źródło: Urząd Gminy w Sztutowie =>

 
Twój adres IP to:   3.227.240.72
Twój HOST to:   ec2-3-227-240-72.compute-1.amazonaws.com

 

Dodaj komentarz

Pola wymagane, sa oznaczone symbolem *

*

code