Wystawa pamiątek z serialu “Czterej Pancerni i pies”


Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków serialu “Czterej Pancerni i Pies” na wystawę, która znajduje się naszej Bibliotece Publicznej w Sztutowie przy ul. Szkolnej 13.

Jest to kolekcja stowarzyszenia klubu pancernych. Na jej zbiory składają się przedmioty oraz rekwizyty z okresu realizacji serialu a także czasu po realizacyjnego. Bezpośrednio po emisji pierwszej serii dzieło reżysera Konrada Nałęckiego stało się bardzo popularne stąd “Serial trafie na jarmarki” i pojawiły się różne gadżety związane z serialem, które do końca wakacji będzie można oglądać w naszej bibliotece. Do ciekawszych zbiorów należy bez wątpienia replika kurtki postaci granej przez Włodzimierza Pressa, czyli serialowego Grigorija, kierowcy czołgu T34 Rudy.

Lokalnym akcentem wystawy jest zdjęcie Janka i Marusi z autografem na odwrocie Janusza Gajosa i Franciszka Pieczki, które jesienią 1968 roku artyści przekazali podczas wizyty w sztutowskim domu dziecka jej wychowankom.

Na wystawie znajdziemy ponadto różne wydania książki Janusza Przymanowskiego „Czterej Pancerni i pies” (nie tylko polskojęzyczne). Dziesiątki fotosów z filmu oraz kadrów autorstwa operatora Romualda Kropata. Helmofony czołgowe, proporczyki, breloczki, pocztówki, przypinki, wycinki z gazet, plakaty. W bibliotecznej galerii również znajdziemy kadry związane bezpośrednio z odcinkami serialu kręconymi na mierzei wiślanej w październiku 1968 roku.

 
Twój adres IP to:   44.201.72.250
Twój HOST to:   ec2-44-201-72-250.compute-1.amazonaws.com

 

Dodaj komentarz

Pola wymagane, sa oznaczone symbolem *

*

code