Podsumowanie piłkarskiego weekendu

Ostatni weekend był pracowity dla sztutowskich drużyn. Druga liga żuławskiej halówki rozegrała dwie kolejki, a pierwsza jedną. Dodatkowo juniorzy Hemako wybrali się na turniej do Przodkowa. Najbardziej zadowoleni po weekendzie są zawodnicy Sztutozzerii, którzy zaliczyli komplet punktów. Sławek Siudowski nie krył zadowolenia po wygranych derbach z UKS Morze Hartog Stegna 4:1. Ten mecz miał swojego bohatera, to Michał Smosny, który rewelacyjnie grał w obronie i do tego skutecznie w ataku strzelając dwie decydujące bramki. W niedzielę Sztutozzeria zdobyła trzy punkty z Gravel Mady Ostaszewo 7:4. Ten mecz najprzyjemniej będzie wspominał Maciek Świderski, zdobywca czterech bramek dla Sztutozzerii. Mniej szczęścia mieli piłkarze Bryzy. To co nie udało się w meczu sobotnim z Superagentem.com 1:4, to w końcu udało się w niedzielnym meczu z Powiślem Nowa Kościelnica 5:1. Swoim talentem w tym meczu błysnął Radek Szmidt, który trzykrotnie umieszczał piłkę w bramce przeciwnika.

W pierwszej lidze juniorzy Hemako bardzo nieszczęśliwie przegrali z Mejerem Lokale dla Firm 4:5, choć bramkę na 5:5 zdobyli. Sędzia jednak zbyt pochopnie przerwał akcję w „korzyści” i bramki nie uznał. Szkoda młodzieży, bo zwyczajnie zasłużyli przynajmniej na punkt, a przy większym szczęściu mogli wygrać ten mecz. Również seniorom w sobotę mecz nie układał się od początku. Do przerwy udało się wyprowadzić wynik na 3:2, ale już po przerwie Sajmon Team doprowadził do prowadzenia 4:3. I w tym mamencie nastąpiło lekkie przebudzenie zespołu ze Sztutowa. Lider zespołu, Patryk Ziarko poprowadził drużynę do zwycięstwa. Sam strzelił dwie kolejne bramki i przy dwóch asystował. Ostatecznie wynik meczu to 7:4 dla Hemako. W klasyfikacji strzelców Patryk Ziarko prowadzi z 11 bramkami strzelonymi w czterech meczach, a Auto Kajtek Hemako jest na drugim miejscu z kompletem punktów. Informacje organizatora żuławskiej halówki na stronie: www.zhlpn.pl

Wyprawa juniorów Hemako do Przodkowa zakończyła się tylko szóstym miejscem. W tym roku poziom sportowy drużyn był bardzo wyrównany. Świadczą o tym wyniki meczy ćwierćfinałowych, w których padły same remisy. Sztutowianie zremisowali z Budmaxem Przodkowo 0:0. Niestety w rzutach karnych lepsi byli gospodarze, którzy bezbłędnie wykorzystali wszystkie swoje próby i wygrali 3:1. W walce o miejsca 5-8 Hemako plasuje się ostatecznie na szóstym miejscu. Wszystkie wyniki na stronie www.cup.pomorskifutbol.pl

Twój adres IP to:   54.91.19.62
Twój HOST to:   ec2-54-91-19-62.compute-1.amazonaws.com